Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

SWEETSEN FEST 2022

Největší benefiční festival na Moravě   Více...

SWEETSEN FEST POMÁHÁ,
PRO CHARITU ZÍSKAL VÍCE NEŽ 750 TISÍC KORUN!

Největší frýdecko-místecký hudební, divadelní a filmový festival získal za dobu své existence pro charitu více než 750 tisíc korun.   Více...

NA SWEETSEN FESTU VYSTUPUJÍ PRAVIDELNĚ
STOVKY FRÝDECKO-MÍSTECKÝCH UMĚLCŮ

Na Sweetsen festu vystoupují stovky frýdecko-místeckých hudebníků, tánečníků, filmařu, divadelníků, literátů i performerů.   Více...

SWEETSEN FEST MÁ
SVŮJ OFICIÁLNÍ PROFIL NA FACEBOOKU

Chcete se dozvídat nejdůležitější festivalové novinky jako první, chcete se o své zážitky dělit spolu s přáteli? Připojte se ke stránce nebo události festivalu na Facebooku.   Více...18. ROČNÍK SWEETSEN FESTU 16. – 19. ČERVNA 2022

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival - to je Sweetsen fest. Z komorní akce pro hrstku přátel, která poprvé proběhla v roce 2004, se během let stala jedna z největších a zároveň i nejoriginálnějších kulturních akcí v České republice. Sweetsen fest láká pravidelně tisíce návštěvníků, nejenom z Frýdku-Místku, především na unikátní dramaturgii a myšlenku festivalu.

 

Letošní osmnáctý ročník proběhne v termínu 16. - 19. června 2022 v areálu TJ Slezan ve Frýdku-Místku. Tento ročník bude mít nejsilnější line up v historii festivalu.

 

 

 

24.8.2021

Sweetsen fest se po roční odmlce vrací!

V pořadí již sedmnáctý ročník proběhne v termínu 9. – 11. září 2021. Hlavní program festivalu se tradičně bude odehrávat v areálu TJ Slezan ve Frýdku-Místku. „Program festivalu začíná ve čtvrtek ve Faunaparku divadelní scénou a v hospůdce U Arnošta, kde vystoupí například Bandjeez s Kateřinou Marií Tichou, což si myslím, že je velký tahák. V dalších dnech pak pokračuje produkce i na stadionu TJ Slezan, kde bude tradičně Pod Svícnem stage, kde vystoupí ty nejlepší kapely z Frýdku-Místku a samozřejmě Stoun stage s elektronickou produkcí." zve na akci nový organizátor akce Kamil Rudolf, který například provozuje frýdecko-místecký klub STOUN a je ředitelem festivalu Beats for Love.

 

 

Koncept festivalu Sweetsen je od svého vzniku postaven na několika jednoduchých myšlenkách. Mezi účinkujícími jsou jen soubory a osobnosti s vazbou na Frýdek-Místek a všichni vystupující umělci se vzdávají nároku na honorář. Neméně důležitý je charitativní podtext festivalu, kdy diváci sice mají tradičně vstup zdarma, ale mohou přispět a také přispívají v samostatných finančních sbírkách pro místní humanitární organizace.

 

Sweetsen fest 2019 vynesl v charitativních sbírkách 101.264,- Kč. Konkrétně pro ADRA Frýdek-Místek 40.939,- Kč, Charitu Frýdek-Místek 21.607,- Kč a Podané ruce 38.718,- Kč. Od začátku sbírek a proměny akce v benefici dosáhla vybraná částka v souhrnu již 864.621,- Kč. Pevně věříme, že tento rok překonáme magickou hranici 1 milion korun, což skrytě naznačuje i nové logo tohoto ročníku.

 

Nově můžete přispět již teď online na Hithit a zajistit si předem „charitativní visačku na krk“ s benefity, které si můžeme dovolit díky podpoře Nadace OKD. Jak na to? Rozhodněte se, jestli chcete podpořit na HitHit tradiční dobročinné sbírky pro ADRA Frýdek-Místek, Charitu Frýdek-Místek a Podané ruce částkou 100 nebo 200 korun. Podle toho si vyberte odměnu. Za stovku získáte kromě dobrého pocitu navíc „Sweetsen charitativní visačku“ na krk a k tomu jedno pivo na festivalu zdarma. Za dvě stovky jsme pro vás připravili „V.I.P. charitativní visačku“ s možností vstupu na festivalovou afterparty s účastí umělců a pořadatelů. Vedle toho je zde naše Hithit online sbírka samozřejmě pro každého, kdo chce bez nároku na odměnu podpořit tradiční benefici a třeba nemůže na Sweetsen dorazit. Stačí naklikat libovolný počet padesátikorun.

 

Návštěvníci se můžou těšit na tři festivalové dny. Celý festival začne již tradičně ve čtvrtek 9. září, a to na dvou scénách. Jedna scéna bude v hospůdce u Arnošta, kde bude probíhat hudební program a druhá scéna bude ve frýdecko-místeckém Faunaparku, kde proběhne divadelní Divadelní večer v klubu D.N.A.

 

Hlavní část programu pak vypukne v pátek a v sobotu 10. a 11. září na třech scénách v prostorách frýdeckého stadionu. Areál, který obsáhne hlavní Pod Svícnem stage,
Stoun stage a komorní scénu U Arnošta. Letos nás opět čekají změny například v podobě nového umístění hlavních pódií, stovek nových míst k sezení ve velkokapacitních stanech i většího komfortu, pohodlí, technických a organizačních vychytávek pro návštěvníky. Tradiční součástí bude samozřejmě i bohatý doprovodný dětský program.

 

Komu pomůže Sweetsen Fest v roce 2021 a kdy můžete přispět?

 

Charita Frýdek-Místek
veřejná sbírka od čtvrtku 9. září do soboty 11. září 2021, Hudební hospůdka U Arnošta, Frýdek
Více na www.charitafm.cz

 

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek
veřejná sbírka v pátek 10. září 2021,areál stadionu, Frýdek
Více na www.adra.cz

 

Podané ruce
veřejná sbírka v sobotu 11. září 2021, areál stadionu, Frýdek
Více na www.podaneruce.eu


13.5.2019

Sweetsen Fest letos oslaví 80 let Základní umělecké školy ve Frýdku- Místku

Sweetsen Fest, jehož v pořadí už šestnáctý ročník se uskuteční od 19. do 23. června, se letos propojí se Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku, která si připomíná osmdesáté výročí svého založení. Akce se také obrazně vrací ke svým kořenům a chce více propagovat pod heslem Frýdek-Místek sobě svoji původní a unikátní myšlenku lokální benefice.

 

ZUŠ Frýdek-MístekTradiční Sweetsen Fest, který patří k největším multižánrovým openair festivalům v kraji, se letos chystá na svůj 16. ročník. Po loňském výročním a velkolepém zahájení na přehradě Olešná a předloňském zahajovacím koncertu na řece Ostravici v rámci oslav 750 let města se festival obrazně vrací ke svým kořenům. Stěžejní festivalové heslo Frýdek-Místek sobě bude letos naplněno zejména dvěma tématy. Prvním bude spolupráce se Základní uměleckou školou Frýdek-Místek, která slaví 80 let od svého vzniku a která je pomyslnou kolébkou velké části účinkujících. A druhým pak bude důraz na původní benefiční myšlenku akce, kdy regionální umělci podporují regionální dobročinné organizace.

 

Koncept festivalu Sweetsen je od svého vzniku postaven na několika jednoduchých myšlenkách. Mezi účinkujícími jsou jen soubory a osobnosti s vazbou na Frýdek-Místek a všichni vystupující umělci se vzdávají nároku na honorář. Neméně důležitý je charitativní podtext festivalu, kdy diváci sice mají tradičně vstup zdarma, ale mohou přispět a také přispívají v samostatných finančních sbírkách pro místní humanitární organizace.

 

V loňském roce se vybralo 109 759 korun a peníze byly rozděleny mezi Dobrovolnické centrum ADRA, Charitu Frýdek-Místek a společnost Podané ruce. Od začátku sbírek a proměny akce v benefici dosáhla vybraná částka v souhrnu již 763 357 korun a všechny získané prostředky byly použity v plné výši na projekty v našem městě.

 

„Striktní vazba na město, která se v počátcích mohla jevit jako omezení, se časem stala určitou výsadou a privilegiem. Nikde jinde v republice obdobný festival nenaleznete, v tom je unikátní. Je to velká zásluha i naší umělecké školy, které bychom chtěli jako festival letos poděkovat,“ dodává ředitel akce Petr Korč.

 

„To, že se naše škola stane oficiální součástí festivalu, mne pochopitelně velmi těší. Zapadá to do našich celoročních oslav. Během Sweetsen Festu bude mimo jiné k vidění i souborná výstava žáků našeho výtvarného oboru,“ doplňuje ředitel ZUŠ Frýdek-Místek Ladislav Muroň.

 

I přes symbolický návrat k podstatě festivalu se mohou návštěvnici těšit na pět intenzivních festivalových dnů nabitých pestrým programem na deseti samostatných scénách. Program festivalu se jako každoročně rozšíří i programově a poslední den, tedy 23. června ve Faunaparku, bude věnován zejména přednáškám, diskuzím a workshopům s inspirativními lidmi věnujících se často vzdělávání a práci s dětmi a mládeží. Nová část programu ponese název SWEET TALKS, ale nenechejme se zmást, často zazní i hořká pravda. Program koncepčně a dramaturgicky připravuje pedagog, matematik Tomáš Chrobák, autor populárního projektu Víkendová škola hrou a aktuálně i jeden z deseti finalistů evropského projektu Global Teacher Prize.

 

Zahájení festivalu ale proběhne o pět dnů dříve, ve středu 19. června, v bývalé textilní tkalcovně společnosti Slezan a bude věnováno Základní umělecké škole a jejímu výročí. Během komponovaného večera bude k vidění např. reprezentativní výstava prací žáků výtvarného oboru a hlavní částí programu bude vystoupení Symfonického orchestru Frýdek-Místek. O den později bude připraven program v divadelním klubu D.N.A. ve Faunaparku, taneční program v parku pod zámkem a odehrají se i první koncerty U Arnošta.

 

Hlavní část programu pak vypukne v pátek a v sobotu 21. a 22. června na pěti samostatných scénách v prostorách frýdeckého stadionu. Areál, který obsáhne hlavní Pod Svícnem Stage, Stoun Stage, Pavlač šapitó, Busking Stage a komorní scénu U Arnošta, letos čekají změny například v podobě nového umístění hlavních pódií, stovek nových míst k sezení ve velkokapacitních stanech i většího komfortu, pohodlí, technických a organizačních vychytávek pro návštěvníky.


Tradiční součástí bude samozřejmě i bohatý doprovodný dětský program. Konkrétní lineup všech osmi festivalových scén bude zveřejněn začátkem června. Symbolem letošního ročníku festivalu Sweetsen Fest se stane Základní umělecká škola Frýdek-Místek a její osmdesátileté výročí.

 

Sweetsen Fest 2019"Frýdek-Místek. Dvě samostatná města, po válce spojena a později zase rozdělena průtahem. Pomlčka někdy rozděluje, jindy spojuje, tak to v životě chodí... Začátek a konec je propojený do nekonečné smyčky. Z pomlčky elipsa jako nula, z elipsy přetočením ležatá osmička. 80 let letos slaví Základní umělecká škola," přibližuje pozadí vzniku symbolu autor Lukáš Horký.

 

„Už léta se ukazuje, že patříme k sobě. Teď je to konečně i oficiálně stvrzeno,“ shodují se v ředitel Sweetsen Festu Petr Korč i ředitel ZUŠ Ladislav Muroň.

 

Komu pomůže Sweetsen Fest v roce 2019 a kdy můžete přispět?

 

Charita Frýdek-Místek - veřejná sbírka ve středu 19. a čtvrtek 20. června 2019, zahájení - tkalcovna Slezan, Park pod zámkem, Frýdek.
Dobrovolnické centrum ADRA - veřejná sbírka v pátek 21. června 2019, stadion TJ Slezan, Frýdek.
Podané ruce - veřejná sbírka v sobotu 22. června 2019, stadion TJ Slezan, Frýdek.

 

Více informací o společnostech ADRA, Charita a Podané ruce, kterým je určen kompletní výtěžek finančních sbírek, který v souhrnu dosáhl již 763 357 korun, naleznete na www.dcfm.cz, www.fm.charita.cz a www.podaneruce.eu.

 

16. ročník multižánrového benefičního festivalu Sweetsen Fest proběhne od středy 19. do neděle 23. června 2019 ve Frýdku-Místku a bude věnovám oslavám 80 let Základní umělecké školy ve Frýdku-Místku. Vstup je již tradičně zdarma.

 

Sweetsen Fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a Moravskoslezským krajem spolek Pod Svícnem, KulturaFM, hudební klub Stoun, Základní umělecká škola Frýdek-Místek a řada jednotlivců a organizací.

 

Sweetsen Fest je hrdým členem festivalové asociace Festas. Více informací na www.festas.cz.


19.10.2018

Sweetsen fest 2018 - official aftermovie


3.4.2018

Sweetsen fest 2018? 15 let, 10 scén, 5 dnů, 3 Andělé a 1 přehrada!

Festival Sweetsen fest, který letos oslaví patnáct let, bude v mnoha ohledech výjimečný. Jedna z největších beneficí v kraji letos proběhne poprvé v historii na deseti scénách a v pěti dnech. Mimořádný zážitek nás čeká i během slavnostního zahájení na přehradě Olešná, jehož součástí budou mimo jiné i tři čerství frýdecko-místečtí držitele Ceny Anděl. 

 

Populární Sweetsen fest, který před lety vznikl jako komorní jednodenní přehlídka, se letos chystá na svůj patnáctý ročník. A letošní program benefice potvrdí nejen výjimečnost festivalu, ale i celé místní kulturní komunity.

 

Jedinečná přehlídka bude zahájena neopakovatelným koncertem na přehradě Olešná. Půjde nejen o zahájení festivalu Sweetsen fest, ale i symbolické znovuotevření celému městu Frýdek-Místek přiléhající rekreační oblasti. Nově napuštěná přehrada i její okolí totiž prošly v minulých letech náročnou a nákladnou revitalizací, která i bez festivalu nabízí nepřeberné množství volnočasových aktivit. Koncert tak symbolicky otevře nejen přehlídku, ale i přehradu samotnou a její první sezónu v nové etapě existence.

 

Speciálně pro zahájení akce vznikne v areálu přehrady i na samotné hladině hudební scéna, která bude nejen nejrozsáhlejší, ale zcela jistě i nejefektnější, co se diváckého zážitku týče. Program zajistí v několikahodinovém pásmu frýdecko-místecký Big BLAST! Band s celou řadou věhlasných i oceňovaných hostů. Čekají nás hudební spojení, které diváci neměli a pravděpodobně už nikdy jindy asi nebudou mít možnost slyšet. Součástí programu budou např. i David Stypka, Mirai Navrátil a Marian Friedl, čerství držitelé Ceny Anděl.

 

Multižánrová přehlídka Sweetsen fest v minulosti expandovala do mnoha netradičních míst. Připomeňme například atraktivní a zaplněné zahajovací koncerty v nové městské hale Polárka, loňské neopakovatelné otevření festivalu uprostřed města, přímo na řece Ostravici nebo atraktivní koncerty klasické hudby v bývalých výrobních halách textilní továrny Slezan.

 

I letos nás čeká řada novinek a překvapení. Vedle samotného zahájení festivalu, které mimo hudební program nabídne i panorama Beskyd a efektní světelnou show s využitím vodní hladiny, nás čeká program, který s větším než malým množstvím nadsázky nemůže nabídnout žádný jiný festival.

 

Sweetsen fest můžeme v roce 2018 popsat velmi jednoduše pomocí několika čísel. Akce slaví patnáct let, proběhne poprvé na deseti samostatných scénách, poprvé v pěti dnech a představí mimo jiné i tři frýdecko-místecké držitele ceny Akademie populární hudby Anděl. A znovu dodejme, teď už bez nadsázky, že je jediný na světě.

 

Festival, který každoročně navštíví tisíce diváků, začne slavnostně ve středu 20. června na přehradě Olešná velkým koncertem souboru Big BLAST! Band a řady hostů. Ve čtvrtek se v parku pod frýdeckým zámkem představí místní taneční skupin a Symfonický orchestr Frýdek-Místek vystoupí v bývalé tkalcovně Slezan. Hlavní část programu bude probíhat na frýdeckém stadionu tradičně v pátek a v sobotu na pěti dramaturgicky odlišných scénách. V neděli pak přibude program zejména pro děti v areálu Faunaparku a nedalekém komorním divadelním sále.

 

„Pro mě osobně je Sweetsen fest pořád tím vzrušujícím zážitkem jako před lety, hlavně jeho příprava. Nejenom město Frýdek-Místek a Moravskoslezský kraj už ví, že ve Sweetsen festu mají něco mimořádného. Co mě těší ještě více je skutečnost, že stále více regionálních osobností, mecenášů i firem začíná rozumět našim vizím, naším snům a stávají se strategickými partnery a podporovateli a my tak můžeme realizovat i opravdu smělé a ještě před pár lety nepředstavitelné nápady,“ dodává ředitel a zakladatel festivalu Petr Korč.

 

Držitelé Ceny Akademie populární hudby Anděl s vazbou na Frýdek-Místek za rok 2017:

David Stypka & Bandjeez – sólový interpret
Mirai Navrátil a Mirai – objev
Marian Friedl a Beránci a vlci – žánrová cena v sekci folk

 

„Netřeba asi dodávat, že podobným skóre (tři Andělé pro Frýdek-Místek), které je obohaceno i řadou dalších cen, se nemůže pyšnit žádné jiné srovnatelné město v České republice,“ doplňuje ředitel hlavního spolupořadatele, městských kulturních zařízení Jakub Tichý.

 

15. ročník multižánrového benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne od středy 20. do neděle 24. června 2018 ve Frýdku-Místku. Slavnostní zahájení a symbolické znovuotevření přehrady Olešná proběhne ve středu 20. června. Vstup je již tradičně zdarma.

 

Tak jako v minulých letech budou během festivalu probíhat finanční sbírky a prezentace prospěšných činností frýdecko-místeckých poboček společností ADRA, Charita a Podané ruce. Během minulých ročníků benefičního festivalu se podařilo vybrat částku dosahující téměř sedmi set tisíc korun.


„Symbolem letošního festivalu se stala plachetnice, dávná patronka přehrady Olešná. Pestrobarevný výlet do minulosti, kdy se na březích tísnily vlněné deky a slunečníky, pila se žlutá sodovka z voskovaných kelímků a zvlněná hladina, půl hodiny pěšky od panelákových sídlišť, byla nekonečnější než Atlantický oceán,“ uzavírá Lukáš Horký, který je autorem vizuálu Sweetsen festu od roku 2008.zpět     domů     tisk

TELEVIZE POLAR

 

  

TELEVIZE POLAR

Sweetsen Fest v televizi Polar


 

PODPORUJÍ NÁS


POŘADATEL

 

 


 

JDEŠ NA PIVO.CZ

festival v mobilu aplikace

 

 

 

Pro Andriod

 

 

Pro iOS

 

 

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Program pro děti Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2021 Sweetsen Fest / admin